Ga direct naar productinformatie
1 van 6

KLEILOKAAL

Minicursus Decoratietechnieken & Nerikomi (5 weken)

Normale prijs €250,00
Normale prijs Aanbiedingsprijs €250,00
/ 5 weken Aanbieding Binnenkort beschikbaar! Product Variant Badge
Inclusief btw.
Deze cursus wordt gegeven op: Vrijdagochtend (9.30 – 12.00 uur)
In de periode: Week 21 t/m 25 - start 24 mei
Klei-juf: Ellen (Meer over Ellen →)

Heb je al minimaal één cursus keramiek gevolgd (draaien en/of handvormen) en weet je dus hoe je de klei kunt bewerken tot een mooie vorm, maar wil je nu graag leren hoe je hier de mooiste decoraties op maakt? En wordt je blij van het idee om te gaan experimenteren met maar liefst 8 verschillende decoratietechnieken en materialen? Dan is deze minicursus echt iets voor jou. Wees welkom!

In de minicursus Glazuurtechnieken & Nerikomi ga je experimenteren met diverse decoratietechnieken en materialen, zoals engobe, onderglazuur, sgraffito en papierdecoratie. Hierbij wordt onder andere aandacht besteed aan welke techniek je toepast in welke fase van het maken van keramiek en wat de effecten zijn van bakken op verschillende temperaturen. Ook gaan we aan de slag met het marmeren van verschillende kleisoorten en op die manier je werk al voorzien van decoratie, ofwel: Nerikomi.

De focus ligt in deze minicursus echt op het decoreren (o.a. beschilderen) van je keramiek en niet op de technieken om klei te vervormen, er wordt vanuit gegaan dat je dat laatste al beheerst. Jouw klei-ervaring mag zowel handvormen zijn als draaien. In de eerste les ga je met een techniek naar keuze aan de slag met het maken van meerdere oefen-items om vervolgens te kunnen experimenteren met alle verschillende decoratietechnieken die aan bod zullen komen.

Alle details bekijken
  • Deze cursus is inclusief:

    • onbeperkt gebruik van klei en glazuur: je mag zoveel maken als je wil!
    • ovenstook van al je werkstukken
    • begeleiding in een kleine groep (8 personen)
    • koffie, thee en koekjes (heel belangrijk)